Alina Netto
Greckie listy albo perły i szampany

Manufacturer Netto Alina

Kim jest Jorgos – tajemniczy adresat listów, znalezionych w kartonowym pudle na ulicy w Atenach? Co sprawiło, że rozkochał w sobie całe rzesze kobiet?
Sales price 28,00 zł
Sales price without tax 26,67 zł
Discount

Preloader

Kim jest Jorgos – tajemniczy adresat listów, znalezionych w kartonowym pudle na ulicy w Atenach? Jakie losy przywiodły go – niczym współczesnego Odysa - ze słonecznej Grecji do PRL-u? Co sprawiło, że rozkochał w sobie całe rzesze kobiet?

Greckie listy albo perły i szampany to opowieść o dążeniu do szczęścia i lepszego życia, a także o poszukiwaniu uczuć i namiętności.
Znaleziona w niezwykłych okolicznościach korespondencja przybliża fragment mało znanego świata. Listy, najczęściej napisane po polsku, adresowane są do młodego przystojnego mężczyzny – Greka mieszkającego w Polsce. Większość z nich to listy miłosne, niektóre wręcz przesycone erotyzmem. Ich tłem jest burzliwy czas końca lat siedemdziesiątych i początku osiemdziesiątych.
Wątek emigracji, porzucania ojczyzny w poszukiwaniu wolności, pracy i lepszego życia przewija się w listach wielokrotnie.
To (niezwykle zabawna) współczesna odyseja w grecko-polskim wydaniu.

Format 135 x 205 mm, objętość 218 stron, oprawa miękka
ISBN 978-83-63919-04-7
Premiera 15 maja 2013 r.