Paweł Mikołajczak
Podstawy mikroekonomii
Basics of microeconomics

Manufacturer Mikołajczak Paweł

Podstawy mikroekonomii jest przewodnikiem po podstawowych zagadnieniach dotyczących mikroekonomii, przeznaczonym zarówno dla uczniów szkół średnich, jak i dla studentów wyższych uczelni. Książka napisana jest w języku polskim i angielskim.
Sales price 39,90 zł
Sales price without tax 38,00 zł
Discount

Preloader

W życiu codziennym świadomie lub nieświadomie, wszyscy podejmujemy wiele decyzji ekonomicznych. Zastanawiamy się, czy kupić bułki czy chleb, zaprosić ukochaną osobę do kina czy do restauracji, kupić samochód czy może lepiej zaoszczędzić pieniądze.
Jak widać ekonomia odgrywa w naszym życiu ogromnie ważną rolę.
I chociaż dziedzina ta, wydaje się niezwykle trudna, wręcz nie do ogarnięcia przez zwykłego zjadacza chleba, wystarczy zapamiętać kilka istotnych reguł, zasad i teorii, którymi rządzi się ekonomia.
Książka "Podstawy mikroekonomii" jest przewodnikiem po podstawowych zagadnieniach dotyczących mikroekonomii, przeznaczonym zarówno dla uczniów szkół średnich, jak i dla studentów wyższych uczelni. Do jej najistotniejszych walorów należy dwujęzyczne przedstawienie zagadnień, gdyż książka napisana jest w języku polskim i angielskim.
Atutem jest także przystępność języka i przejrzystość wywodów.

Książka w prosty sposób tłumaczy poszczególne mechanizmy rynkowe determinujące decyzje podejmowane przez uczestników gry rynkowej.
Daje czytelnikowi przejrzyste i aktualne wprowadzenie do zasad teorii mikroekonomii oraz wyczerpująco przedstawia jej wstępną analizę, opartą na koncepcji racjonalnych zachowań.
Ukazuje, jak system cen pozwala osiągnąć równowagę rynkową, a także jak ingerencja rządu w mechanizmy rynkowe może wywołać nadwyżki i niedobory.
Pozwala się przekonać o zaletach i wadach konkurencji doskonałej, monopolu pełnego czy konkurencji niedoskonałej.
Przekonuje czytelnika, jaka wielkość produkcji daje przedsiębiorcy największy zysk, a także, jaki poziom zatrudnienia w firmie jest optymalny.
Książka oparta jest na bogatych doświadczeniach dydaktycznych autora zarówno w szkołach średnich, jak i na wyższych uczelniach, a także na inspiracji czerpanej z polskiej i angielskiej literatury przedmiotu.
ISBN 83-89529-14-9, ss.242, format B5, okładka miękka foliowana.